Masach Tech Ltd.
Product No:
MS293-20C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.665X1.177" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.254
10
1.121
63
1.064
126
0.874
252
0.817
441
0.722
945
0.57
2457
0.532
4914
0.5054
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.665" (16.90mm) |
| Height - Overall | 0.138" (3.50mm) |
| Length - Overall | 1.177" (29.90mm) |
| Base Product Number | MS293 |