Masach Tech Ltd.
Product No:
MS293-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.020X1.177" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.3775
10
1.2331
42
1.170305
84
0.961419
252
0.89869
462
0.7942
966
0.627
2436
0.5852
4914
0.55594
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.020" (25.90mm) |
| Height - Overall | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Overall | 1.177" (29.90mm) |
| Base Product Number | MS293 |