Masach Tech Ltd.
Product No:
MS266-10S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.000"X1.047" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.254
10
1.121
48
1.064
96
0.874
240
0.817
480
0.722
960
0.57
2400
0.532
4944
0.5054
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.000" (25.40mm) |
| Height - Overall | 0.150" (3.80mm) |
| Length - Overall | 1.047" (26.60mm) |