Masach Tech Ltd.
Product No:
MS260-10S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.906"X1.024" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.444
10
1.28915
56
1.223638
112
1.005138
280
0.93955
448
0.8303
952
0.6555
2408
0.6118
4928
0.58121
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.906" (23.00mm) |
| Height - Overall | 0.307" (7.80mm) |
| Length - Overall | 1.024" (26.00mm) |
| Base Product Number | MS260 |