Masach Tech Ltd.
Product No:
MS259-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.035X1.035" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.2255
10
1.0925
48
1.037476
96
0.852131
240
0.796575
480
0.70395
960
0.55575
2400
0.5187
4944
0.492765
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.035" (26.30mm) |
| Height - Overall | 0.118" (3.00mm) |
| Length - Overall | 1.035" (26.30mm) |
| Base Product Number | MS259 |