Masach Tech Ltd.
Product No:
MS230-20C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.598X0.921" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.102
10
0.9804
25
0.931
84
0.76475
252
0.714875
504
0.63175
1008
0.49875
2436
0.4655
4956
0.442225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.598" (15.20mm) |
| Height - Overall | 0.138" (3.50mm) |
| Length - Overall | 0.921" (23.40mm) |