Masach Tech Ltd.
Product No:
MS220-40F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.445"X0.866" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.2065
10
1.0754
25
1.02106
90
0.838641
270
0.78393
450
0.692759
990
0.546915
2430
0.510454
4950
0.484928
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Frame |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | - |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.445" (11.30mm) |
| Height - Overall | 0.276" (7.00mm) |
| Length - Overall | 0.866" (22.00mm) |
| Base Product Number | MS220 |