Masach Tech Ltd.
Product No:
MS210-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.496X0.850" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.159
10
1.0374
25
0.9842
120
0.80845
240
0.755725
480
0.66785
960
0.52725
2400
0.4921
4920
0.467495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.496" (12.60mm) |
| Height - Overall | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Overall | 0.850" (21.60mm) |
| Base Product Number | MS210 |