Masach Tech Ltd.
Product No:
MS183-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.437X0.744" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.102
10
0.9804
25
0.931
132
0.76475
264
0.714875
528
0.63175
1056
0.49875
2508
0.4655
5016
0.442225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.437" (11.10mm) |
| Height - Overall | 0.118" (3.00mm) |
| Length - Overall | 0.744" (18.90mm) |
| Base Product Number | MS183 |