Masach Tech Ltd.
Product No:
MS148-10F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.350"X0.583" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.102
10
0.9804
25
0.931
168
0.76475
336
0.714875
504
0.63175
1008
0.49875
2520
0.4655
5040
0.442225
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Frame |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | - |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.350" (8.90mm) |
| Height - Overall | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall | 0.583" (14.80mm) |
| Base Product Number | MS148 |