Masach Tech Ltd.
Product No:
MS108-10C-NS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.307X0.441" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.406
10
1.25875
25
1.1875
168
1.01175
336
0.95
504
0.83125
1008
0.68875
2520
0.64125
5040
0.6175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.307" (7.80mm) |
| Height - Overall | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall | 0.441" (11.20mm) |
| Base Product Number | MS108 |