Masach Tech Ltd.
Product No:
MS102-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.260X0.425" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.064
10
0.95285
25
0.9044
144
0.74291
288
0.69446
576
0.61371
1008
0.4845
2448
0.4522
5040
0.42959
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.260" (6.60mm) |
| Height - Overall | 0.118" (3.00mm) |
| Length - Overall | 0.425" (10.80mm) |
| Base Product Number | MS102 |