Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA25FTC100K
Manufacturer:
Package:
0204
Batch:
-
Description:
RES 100K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.228
10
0.19
25
0.13832
50
0.10013
100
0.07429
250
0.057
500
0.044897
1000
0.031084
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | MLFA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W, 2/5W |
| Package / Case | MELF, 0204 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0204 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |