Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA1FTC47R0
Manufacturer:
Package:
0207
Batch:
-
Description:
RES 47 OHM 1% 1W MELF 0207
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.4275
10
0.3306
25
0.25194
50
0.18715
100
0.13908
250
0.117534
500
0.100738
1000
0.07676
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | MLFA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | MELF, 0207 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0207 |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |