Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKT1813410405G
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1250
0.677027
2500
0.65284
6250
0.628662
8750
0.616578
12500
0.604485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MKT1813 |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |