Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKT1813322405
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC AXL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.444
10
1.14285
50
0.99047
100
0.85709
500
0.647558
1000
0.571387
2500
0.533292
5000
0.514244
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | MKT1813 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.236" Dia x 0.551" L (6.00mm x 14.00mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |