onsemi
Product No:
MJF122G
Manufacturer:
Package:
TO-220FP
Batch:
-
Description:
TRANS NPN DARL 100V 5A TO220FP
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.9215
10
0.82365
100
0.6422
500
0.530499
1000
0.418817
2000
0.390906
5000
0.371355
10000
0.3574
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Power - Max | 2 W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Base Product Number | MJF122 |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 3.5V @ 20mA, 5A |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 5 A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 2000 @ 3A, 3V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 100 V |