RAF Electronic Hardware
Product No:
M2188-4007-B-5
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
8MM HEX X 13MM X M4 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
3.8285
5
3.6385
10
3.5435
25
3.44736
50
3.3516
100
3.159985
250
2.968484
500
2.872743
1000
2.776983
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Silver |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Nickel |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.887" (22.53mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M4x0.7 |
| Base Product Number | M2188 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.512" (13.00mm) |