RAF Electronic Hardware
Product No:
M2155-3005-B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
6MM HEX X 20MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.603
5
2.4738
10
2.4092
25
2.34384
50
2.27848
100
2.14833
250
2.01818
500
1.953067
1000
1.887964
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.975" (24.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.236" (6.00mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2155 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.787" (20.00mm) |