RAF Electronic Hardware
Product No:
M2146-3005-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
6MM HEX X 11MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.1945
5
2.09
10
2.03395
25
1.97942
50
1.92432
100
1.81431
250
1.704376
500
1.64939
1000
1.594404
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.620" (15.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.236" (6.00mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2146 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.433" (11.00mm) |