RAF Electronic Hardware
Product No:
M2144-3005-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
6MM HEX X 9MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
4.8545
5
4.7253
10
4.598
25
4.46994
50
4.21439
100
4.08671
250
3.703556
500
3.575857
1000
3.448158
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.542" (13.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.236" (6.00mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2144 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.354" (9.00mm) |