RAF Electronic Hardware
Product No:
M2141-4007-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
6MM HEX X 6MM X M4 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
3.0305
5
2.8823
10
2.8063
25
2.73068
50
2.65468
100
2.502965
250
2.351288
500
2.275459
1000
2.199602
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.611" (15.53mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.236" (6.00mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M4x0.7 |
| Base Product Number | M2141 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.236" (6.00mm) |