RAF Electronic Hardware
Product No:
M2140-3005-B-13
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
6MM HEX X 5MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.0925
5
0.9139
10
0.8227
25
0.73112
50
0.65797
100
0.63973
250
0.621452
500
0.603193
1000
0.548359
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.384" (9.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.236" (6.00mm) |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2140 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.197" (5.00mm) |