RAF Electronic Hardware
Product No:
M2117-3005-SS-20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
4.5MM HEX X 22MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.983
5
2.8367
10
2.76165
25
2.68736
50
2.61269
100
2.463445
250
2.314124
500
2.239473
1000
2.164822
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Passivated |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 1.054" (26.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2117 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.866" (22.00mm) |