RAF Electronic Hardware
Product No:
M2111-3005-AL-24
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
4.5MM HEX X 16MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.223
5
2.109
10
2.0539
25
1.99842
50
1.94275
100
1.831695
250
1.720716
500
1.665217
1000
1.609708
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Black |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Anodized |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.817" (20.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2111 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.630" (16.00mm) |