RAF Electronic Hardware
Product No:
M2111-2545-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
4.5MM HEX X 16MM X M2.5 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.14
5
0.9481
10
0.8531
25
0.7581
50
0.68229
100
0.66329
250
0.64429
500
0.625347
1000
0.568499
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.786" (19.97mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) |
| Screw, Thread Size | M2.5x0.45 |
| Base Product Number | M2111 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.630" (16.00mm) |