RAF Electronic Hardware
Product No:
M2108-3005-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
4.5MM HEX X 13MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.109
5
2.0026
10
1.9494
25
1.8962
50
1.84376
100
1.73831
250
1.632974
500
1.580306
1000
1.527619
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.699" (17.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2108 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.512" (13.00mm) |