RAF Electronic Hardware
Product No:
M2106-3005-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
HEX STANDOFF M3X0.5 SS 11MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.33
5
1.1115
10
0.9994
25
0.88844
50
0.79971
100
0.77748
250
0.755212
500
0.733001
1000
0.666368
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.620" (15.75mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2106 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.433" (11.00mm) |