RAF Electronic Hardware
Product No:
M2103-3005-AL-7
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
4.5MM HEX X 8MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.9475
5
1.8487
10
1.80025
25
1.75142
50
1.70259
100
1.60531
250
1.50803
500
1.45939
1000
1.41075
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Iridite |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.502" (12.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2103 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.315" (8.00mm) |