RAF Electronic Hardware
Product No:
M2101-3005-B-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
4.5MM HEX X 6MM X M3 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.9405
5
0.7866
10
0.70775
25
0.62928
50
0.56658
100
0.550715
250
0.535002
500
0.519289
1000
0.472074
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Brass |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.424" (10.76mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) Hex |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M2101 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.236" (6.00mm) |