RAF Electronic Hardware
Product No:
M2101-2545-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
4.5MM HEX X 6MM X M2.5 THD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.102
5
0.9196
10
0.8265
25
0.73492
50
0.66139
100
0.64315
250
0.62472
500
0.606347
1000
0.551228
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | Clear |
| Gender | Male, Female |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Chromate, Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.393" (9.97mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) |
| Screw, Thread Size | M2.5x0.45 |
| Base Product Number | M2101 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.236" (6.00mm) |