RAF Electronic Hardware
Product No:
M1544-B-3005-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
6_MM_ROUND_SWAGE_STANDOFFS
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
5.871
5
5.7152
10
5.5613
25
5.40664
50
5.09789
100
4.943325
250
4.479896
500
4.325426
1000
4.170946
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Swage |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.579" (14.70mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.236" (6.00mm) |
| Screw, Thread Size | M3x0.5 |
| Base Product Number | M1544 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.472" (12.00mm) |