RAF Electronic Hardware
Product No:
M1358-4007-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
8_MM_HEX_FEMALE_STANDOFFS
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.5175
5
2.3883
10
2.3256
25
2.26252
50
2.19963
100
2.073945
250
1.94826
500
1.885408
1000
1.822575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.433" (11.00mm) |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.315" (8.00mm) |
| Screw, Thread Size | M4x0.7 |
| Base Product Number | M1358 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.433" (11.00mm) |