RAF Electronic Hardware
Product No:
M0717-6-AL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
13MM RD X 8MM X 6.4MM ID
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.159
5
0.9614
10
0.86545
25
0.7695
50
0.69255
100
0.67336
250
0.654094
500
0.634847
1000
0.577144
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Spacer |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.315" (8.00mm) |
| Diameter - Inside | 0.252" (6.40mm) |
| Diameter - Outside | 0.512" (13.00mm) |
| Screw, Thread Size | - |
| Base Product Number | M0717 |
| Threaded/Unthreaded | Unthreaded |
| Between Board Height | 0.315" (8.00mm) |