RAF Electronic Hardware
Product No:
M0501-25-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
4.5MM RD X 2MM X 2.7MM ID
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.014
5
1.9152
10
1.8658
25
1.81526
50
1.76472
100
1.663925
250
1.563092
500
1.512647
1000
1.46223
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Round Spacer |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.079" (2.00mm) |
| Diameter - Inside | 0.106" (2.70mm) |
| Diameter - Outside | 0.177" (4.50mm) |
| Screw, Thread Size | - |
| Base Product Number | M0501 |
| Threaded/Unthreaded | Unthreaded |
| Between Board Height | 0.079" (2.00mm) |