Texas Instruments
Product No:
LME49724MRX/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-SO PowerPad
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 1 CIRCUIT 8SOPWRPAD
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.8785
10
2.58685
25
2.4453
100
2.11926
250
2.01058
500
1.804088
1000
1.52152
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 18V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 10mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | LME49724 |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |