Texas Instruments
Product No:
LM1949N/NOPB
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC INJECTOR DRIVE CTRLR 8DIP
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
6.232
10
5.59645
25
5.29074
100
4.58527
250
4.350164
500
3.903398
1000
3.292016
2500
3.127419
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 28mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | LM1949 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |