onsemi
Product No:
KSP44BU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN 400V 0.3A TO92-3
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.4275
10
0.3496
100
0.23826
500
0.178695
1000
0.134026
2000
0.122854
5000
0.115406
10000
0.107968
50000
0.095304
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 625 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Base Product Number | KSP44 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 750mV @ 5mA, 50mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 300 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 500nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 10V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |