onsemi
Product No:
KSP13BU
Manufacturer:
Package:
TO-92-3
Batch:
-
Description:
TRANS NPN DARL 30V 0.5A TO92-3
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.3705
10
0.2584
100
0.13053
500
0.106476
1000
0.079002
2000
0.066472
5000
0.063546
10000
0.054958
50000
0.04466
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Power - Max | 625 mW |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
| Base Product Number | KSP13 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 125MHz |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.5V @ 100µA, 100mA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10000 @ 100mA, 5V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |