Samtec Inc.
Product No:
FFSD-13-D-12.00-01-N
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CABLE ASSEM .05" 26POS 12"
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
21.4415
10
18.77675
25
17.96564
50
17.38614
100
16.80664
250
15.879326
500
15.415707
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Gray, Ribbon |
| Usage | - |
| Length | 1.00' (304.80mm) |
| Series | Tiger Eye™ FFSD |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Shielding | Unshielded |
| Pitch - Cable | 0.025" (0.64mm) |
| Connector Type | Socket to Socket |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Cable Termination | IDC |
| Pitch - Connector | 0.050" (1.27mm) |
| Base Product Number | FFSD-13 |
| Number of Positions | 26 |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |