Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F332K69Y5RN63K7R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3300PF 1KV Y5R RADIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.703
10
0.51775
50
0.41401
100
0.354825
500
0.280934
1000
0.236578
2500
0.221787
5000
0.207005
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | F |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 3300 pF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension | 0.689" Dia (17.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | Y5R |