Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F222K47S3NN63J7R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 2200PF 1KV S3N RADIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.494
10
0.3515
50
0.266
100
0.23161
500
0.171551
1000
0.145825
2500
0.137246
5000
0.128668
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | F |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 2200 pF |
| Applications | SMPS Filtering |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension | 0.472" Dia (12.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | - |
| Temperature Coefficient | S3N |