Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z0V80010
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 80V 0402
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.399
10
0.29355
25
0.25688
100
0.166345
250
0.137712
500
0.110162
1000
0.084455
2500
0.073435
5000
0.066092
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Maximum DC Volts | 10 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Typ) | 80 V |
| Capacitance @ Frequency | 0.8 pF @ 1 MHz |