Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-S1VD182
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 50V 0603
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.798
10
0.71345
25
0.67716
100
0.55632
250
0.520068
500
0.459591
1000
0.362834
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Maximum DC Volts | 30 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Typ) | 50 V |
| Capacitance @ Frequency | 1800 pF @ 1 kHz |