Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-PZV080GA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 8V 5A 0201
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.4655
10
0.3496
25
0.3154
100
0.21793
250
0.183502
500
0.149112
1000
0.114703
2500
0.103227
5000
0.097498
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 5 A |
| Maximum DC Volts | 5.6 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | EZJ-PZV080 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Typ) | 8 V |
| Capacitance @ Frequency | 85 pF @ 1 MHz |