Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-P0V220HM
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 22V 0402
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.19
10
0.15485
25
0.12958
100
0.08208
250
0.063308
500
0.053979
1000
0.036698
2500
0.033098
5000
0.028785
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | - |
| Series | Automotive, AEC-Q200, EZJP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Maximum DC Volts | 13 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | EZJ-P0V220 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Varistor Voltage (Typ) | 22 V |
| Capacitance @ Frequency | 150 pF @ 1 MHz |