Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VS34C201
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 200V 40KA SQUARE 36MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
31.2645
10
28.83725
25
27.54126
100
24.625045
250
23.49103
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | - |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Square 36mm, Formed Tabs |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 40 kA |
| Maximum AC Volts | 130 V |
| Maximum DC Volts | 170 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-VS34 |
| Operating Temperature | - |
| Varistor Voltage (Max) | 225 V |
| Varistor Voltage (Min) | 185 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 200 V |