Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V20D751
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 750V 7.5KA DISC 20MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.603
10
2.3408
25
2.21312
100
1.917955
250
1.81963
500
1.632746
1000
1.377016
2500
1.308169
5000
1.258988
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 420J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 7.5 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Maximum DC Volts | 615 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V20 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 825 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 750 V |
| Capacitance @ Frequency | 600 pF @ 1 kHz |