Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V14D331
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 330V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.5795
10
0.49305
25
0.46018
100
0.368125
250
0.341886
500
0.289275
1000
0.223535
2500
0.203813
5000
0.190665
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 115J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 15.5mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 210 V |
| Maximum DC Volts | 270 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 363 V |
| Varistor Voltage (Min) | 297 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 330 V |
| Capacitance @ Frequency | 580 pF @ 1 kHz |