Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-V10V471CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SURGE ABSORBER 10MM 470V 2500A
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.399
10
0.3439
25
0.3211
100
0.25688
250
0.238488
500
0.201799
1000
0.155942
2500
0.142177
5000
0.13301
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Energy | 85J |
| Series | ZNR® |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | ERZ-V10 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 230 pF @ 1 kHz |